Drukte bij gemeentewerf

Doordat er maximaal 5 auto's op het terrein mogen, kunnen er lange wachtrijen ontstaan. Dit kan wel oplopen tot 45 minuten wachten.

Dijk en Waard: de naam die het meest positieve gevoelens en het minst negatieve gevoelens oproept

Maar liefst bijna 12 duizend mensen* hebben gestemd over de zes namen voor de nieuwe gemeente. Daaruit werd duidelijk dat Dijk en Waard het minst negatieve gevoelens oproept bij de stemmers.

Sterker nog, de naam roept de meest positieve gevoelens op. Dat blijkt uit de analyse van I&O Research (PDF, 352 kB). Zij hebben uit alle inzendingen alleen de (geldige) stemmen meegeteld van postcodes in Heerhugowaard en Langedijk. 

De colleges van Langedijk en Heerhugowaard hebben op basis van de analyse een voorstel voor de nieuwe naam gemaakt, Die wordt voor advies naar de Fusieraad (de gezamenlijke gemeenteraden van Langedijk en Heerhugowaard) gestuurd waarna beide gemeenteraden afzonderlijk een besluit nemen. Dat zal allemaal in maart gebeuren.

 PostiefNeutraalNegatiefTotaalSaldo
Dijk en Waard3499143731178053382
Heerhugowaard294787842288053-1281
Broekerwaard1709181845268053-2817
Langewaard1753170145998053-2846
Langedijk2132106548568053-2724
Geestmerambacht969124158438053-4874

*In totaal werden 11.639 stemmen uitgebracht:

  • Daarvan waren 8.053 stemmen geldig
  • 1472  keer werd de online vragenlijst geopend maar werd niets ingevuld
  • 2114 keer werd een onvolledige stem uitgebracht (door bijvoorbeeld geen postcode achter te laten, onvolledig te stemmen of door een postcode buiten Heerhugowaard of Langedijk in te vullen)